Kilo Verme

Sağlıklı Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen Taylan Kümeli ile Kilo Verin

Sağlıklı Kilo Verme & Zayıflama

Fazla kilolarınızı vermenizi zorlaştıran belli başlı sebepler vardır. Bunların farkına varırsanız, engelleri aşarak hedefinize ulaşabilirsiniz. Kilo vermenin ve bunu devam ettirmenin ne kadar zor olduğunu anlatmaya gerek yok. Kilo kaybını zorlaştıran nedenleri öğrenirseniz, her aksaklıkta veya engelde kendinize yüklenmeyi bırakıp bunun yerine başarı şansınızı arttırmak için çalışabilirsiniz.

Vücudunuz size karşı savaşır. Hızlı çözümler işe yaramaz. Egzersiz tek başına yetmez. Bir diyet herkese uymaz.

Sağlıklı kilo kaybı nedir?

Kilo vermeye çalışan herkesin çok çabuk kaybetmek istemesi doğaldır. Ancak yavaş yavaş ve düzenli olarak kilo veren insanlar kilo vermede daha başarılıdır.

Sağlıklı kilo kaybı sadece bir "diyet" değildir. Günlük beslenme ve egzersiz alışkanlıklarında uzun vadeli değişiklikleri içeren devam eden bir yaşam tarzıyla ilgilidir.

Kilo vermek kolay değildir ve bağlılık gerektirir. Ancak başlamaya hazırsanız, kilo verme ve daha iyi sağlık yolunda ilerlemenize yardımcı olacak adım adım bir programımız var.

Kilo vermek ilk adımdır. Kilo verdikten sonra, nasıl sağlıklı bir kiloda kalacağınız ise yaşam tarzınızdır.

Yeme Alışkanlıklarınızı İyileştiriyoruz.

Arka planda hiçbir sağlık probleminiz olmamasına rağmen, yeme alışkanlıklarınız kilo almaya neden olabilir; örneğin, çok hızlı yemek, her zaman tabağınızı temizlemek, aç olmadığınızda yemek yemek ve öğün atlamak.

Kilo fazlalığı olduğu inancıyla TK TAYLIGHT sistemiyle kilo vermeye gelen kişi veya kişilerde ilk amacımız süreklilik ve huzur ilkeleriyle bedenini tanımasıdır.

Yapılan vücut analizi ve bireysel tanıma süreçleriyle hazırlanan beslenme programında kişinin sosyal hayatı, genetiği, psikolojisi, fiziksel aktivite yetkinliği dikkate alınır.

Haftalık periyodlarda ölçümleme yapılır ve beslenme çizelgesi periyodik olarak yenilenir.