TK Taylight

TK Taylight; 1986 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun olan Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanı P. Taylan Kümeli tarafından 1999 yılında kurulmuştur.

Amacı; tüm yaşama yayılan sağlıklı beslenme alışkanlığını öğretmektir. Genel geçer diyet programları yerine kişilerin genetik, biyolojik ve sosyal hayatları göz önünde bulundurularak oluşturulan Sağlıklı Beslenme Programları sunan, daima bilim ışığında ilerleyen bir çatıdır.

Sağlıklı Beslenmeyi Bizimle Öğrenin. Bilimin insan sağlığı üzerindeki etkisini, gerçek diyet listeleri ile keşfedin.

TAYLAN KÜMELİ TK TAYLIGHT'I ŞÖYLE ANLATIYOR;

TK Taylight logomuza bakın, orada 3 elma var değil mi? Bu elmalar beni ve iki çocuğumu temsil ediyor. Ve hepimizde bir yaşam felsefesini; Keşfet, Öğren, Paylaş…

Tüm bu istekler 1999 yılının 26 Mayıs tarihinde Kadıköy Hasanpaşa’da küçük bir Beslenme Danışma ofisiyle başladı. Taylan Kümeli tarafından kurulan bu ofis 2001 yılına kadar Kadıköy yakasında beslenme danışmanlığı almak isteyen danışanlara hizmet verdi. Bunu takiben 2001 - 2002 yıllarında Avrupa yakasına da geçerek iki yakada da işlevini sürdürdü.

2002 yılının Ağustos ayından itibaren sadece faaliyetini Avrupa yakasında sürdüren Taylight 2020 yılına kadar bünyesinden 16 diyetisyen yetiştirdi.

Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanı Taylan Kümeli

Kilo alma - Kilo verme, hastalıklarda beslenme, hamilelik ve emziklilikte beslenme, çocuk ve ergen beslenmesi, yaşlılıkta beslenme, sporcu beslenmesi, fonksiyonel besinler gibi konularda danışma merkezi olarak faaliyetini sürdürmektedir.

2015 yılında kurulan; "Beslenme Davranış Değişikliği ve Sağlıklı Beslenme Eğitimleri" veren "Kids in the Kitchen" Tk Taylight bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Kids in the Kitchen, Londra ve İstanbul’da aynı anda gerçekleştirilen, çocuklar için beslenme davranış değişikliği ve sağlıklı beslenme eğitimi olup, asıl amacı 5 - 11 yaş grubu çocuklarda beslenme davranışını değiştirmektir. Bu eğitim ne bir yemek pişirme kursu, ne de bir zayıflama programıdır. Kids in the Kitchen, çocukların bilgi, farkındalık, beceri ve davranışlarını drama, beş duyunun kullanılması, sanat ve oyunlar ile geliştirirken, onları hayatları boyunca beslenme konusunda kendilerine yeter olmaları için cesaretlendirir.

Beslenme Programlarımızın 5 içerik kuralı

I. Porsiyon Kontrolü

Hesaplamaları bize bırakın. Siz sadece sevdiğiniz besinlerin doğru porsiyonlardaki halinin tadını çıkarın.

II. Dengeli Beslenme

Sizi güçlü ve tok kılacak doğru besin kombinasyonları ile vücudunuza ihtiyacı olan yakıtı verin.

III. Sık Öğün Tüketimi

Vücudun işleyebilmesi ve açlıkla başa çıkabilmesi için ihtiyacı olan günlük 3 ana ve 4 ara öğün kuralını öğrenin.

IV. Doğru Spor, Doğru Kilo Kaybı

Egzersize nasıl başlayacağınızı, sizin için en uygun sporu ve ne sıklıkla spor yapacağınızı öğrenin.

V. Diyete Hayır, Yaşasın Sağlıklı Beslenme!

Diyet sözcüğünü unutun. Sağlıklı beslenmeyi öğrenin ve hayatınız boyunca sağlıklı kalarak kilonuzu koruyun.