Daha Hızlı Refleksler İstemez misiniz?

Uzmanlar amino asitlerin daha hızlı refleksler sağladığını keşfettiler.

Yumurta ve Ispanak

Dikkat! Eğer reflekslerinizi hızlandırmak istiyorsanız, günlük beslenme düzeninize yumurta ve ıspanak eklemek isteyebilirsiniz.

Leiden Üniversitesi ve Amsterdam Üniversitesi araştırmacıları, yukarıdaki iki yiyecekte de bulunan tirozin amino asidinin refleksler üzerinde pozitif etki yarattığı ortak sonucuna varmışlardır. Deney sırasında araştırmacılar gönüllülerden bilgisayar üzerinde bir test uygulamalarını istediler. Deneklere, bilgisayar ekranına bakıp yeşil bir ok göründüğünde düğmeye basmaları ve kırmızı ok gördüklerinde de ellerini klavyeden tamamen çekmeleri talimatları verildi.

Bu görevler iki seansa ayrıldı. Birinci seansta, katılımcılara tirosin içeren portakal suyu verildi ve ikincide ise, içecek plasebo ile sunuldu. Sonuç olarak tirosin içeren içecekten içenler daha hızlı tepkiler vermeye başladı.

Yumurta ve Ispanak Amino Asit

Araştırmacılar, bu refleks çalışmasının daha fazla kaza geçirmez (yol güvenliği gibi) bir toplumun yanı sıra ilave bir beyin gücünü destekleyeceğini söylüyor. Tirosin gıda takviyeleri veya tirosin açısından zengin yiyecekler zihinsel yeteneklerimizi geliştirmek açısından hem sağlıklı hem de uygun bir yoldur.

Yumurta ve ıspanağın yanı sıra tirosin, soya fasulyesi, tofu, soya sütü gibi soya ürünleri ve süzme peynirde oldukça zengin miktarda bulunur.

Bu yazıyı paylaş:

Benzer Konular: