Doğru Beslenerek 10 Ayda 25 Kilo Verdim

İlham Veren Diyet, Kilo Verme, Zayıflama, Sağlıklı Beslenme Anıları

Merhaba

Ben 25 kilo verdim. 14 yaşımdan beri diyet yaparım, kilo alıp veririm, besinlerin kalori ve karbonhidrat değerlerini neredeyse ezbere bilirim. Ama 2 sene önce kilo almaya ve verememeye başladım. Yediklerime ara sıra dikkat ediyordum, ama kilo veremedikçe moralimde bozuluyor ve yesem de yemesem de fark etmiyor diye düşünerek devam ediyordum. Elbiselerim üzerime olmadığında gidip daha büyük beden bir şeyler alıp giyiyordum. Böylelikle 25–26 kilo aldım, artık iyice moralim bozulmuştu. Mayıs ayında TAYLIGHT’a başladım. Sonraki Şubat başı 25 kilo vermiş olarak rejimimi bitirdim. O günden bugüne 1–2 kilo alıp veriyorum yani kilomu koruyabiliyorum. Diyet yaparken hiç zorlanmadım, tamam ben de verilen reçetelere harfiyen uydum ve kararlı hareket ettim ama bence esas başarı TAYLIGHT’a ve Serap Hanıma ait. Başarının sırrına gelince en önemlisi size inanıyor olmaları.

Kilolu olan herkes bilir, ne zaman çok yemiyorum deseniz, inanmayan bakışlar veya “yemeden kilo almazsın” gibi cevaplarla karşılaşırsınız. Oysa o hafta kilo veremediyseniz diyet ona göre değiştiriliyor ve ikinci hafta kilo veriyorsunuz. İkincisi diyetiniz gerçekten size özel, yani sevmediğiniz yiyeceklere itiraz ediyorsunuz yerine geçecek başka şeyler veriyorlar veya yağ ve su verme oranınıza bakarak diyeti ayarlayabiliyorlar.

Bence öğrendiğim temel prensipler çok önemli o sayede kilomu koruyabiliyorum Çünkü artık doğru beslenmeyi öğrendim. Hayat tarzımı değiştirmedim, sadece yeme alışkanlıklarım düzeldi. İnşallah bir daha o kadar fazla kilo almam.

Teşekkürler Taylan Kümeli ve TAYLIGHT Ekibi

Bu yazıyı paylaş:

Benzer Konular: