Taylight - Melekler Ordusu

Diyetisyen ve Sağlıklı Beslenme Uzmanı Taylan Kümeli

Bu sayfayı okuduğunuza göre artık siz de bir şeylere karar vermek icin ilk adımı atmıssınız demektir. Çünkü ben de kilo vermeye ilk karar verdiğimde ve Taylight ile ilk tanıştığımda web sitesini baştan aşağı incelemiştim. En çok dikkatimi çeken itiraflar bölümüydü. Düşündüm, insan diyetinde olmayan bir şeyi yediğini neden doktoruna itiraf eder diye ama bunu benim gibi ilk başta anlamanız imkansız. Bunu anlayabilmeniz için ilk önce o mucize 3.katın iki kapısından da girip içerideki en büyük melek Taylan Hanım’ı ve onların yardımcı asistanları olan diğer melekleri tanımanız gerekiyor.

Benim tanışma hikayem bir tanıdığım vasıtası ile oldu. 22.01.1974 Yılında doğdum ve kendimi bildim bileli hep kiloluydum. İlk başlarda ki kilo almam kardeşimin doğumu ve kıskançlık krizlerim ile başladı. Daha doğrusu ilk zamanlarda bu bahaneyi uygun gördüm ama yaşım ilerleyip olgunlaştıkça ben kilolu bir insanım yemeği seviyorum deme zahmetini gösterdim. Ama bu sefer kendime başka bahane buldum ben böyle mutluyum. Kilo bana yakışıyor. Kilolu insan mutlu insandır diye ve 1 sene öncesine kadar da kendimi hep böyle avuttum. Ama dedim ya sadece avutmuşum. Ta ki çok sevdiğim bir abim bu gerçeği benim yüzüme vurana dek. “Git aynaya bak ve güzelliğine, gençliğine ne kadar yazık ettiğini gör” cümlesi benim meleklerle tanışmama vesile oldu. Hiç unutmam aradığım tarihi…

13.02.2004’te aradım ve kendilerinden bir randevu talep ettim ama ne yazık ki yoğunluktan dolayi bana cok geç bir zamana verdiler. Karşi tarafta duyduğum sesten o kadar pozitif bir elektrik almıştım ki duygularımı daha fazla saklayamadım ve ağlamaya başladım. Çünkü 100 kiloydum ve dedikleri zamana kadar ben bu hızla 120 kilo olurdum. Karsi taraftaki ses -ki o şimdi benim kara meleğim, özlemim- bana tamam ben bakayım iptal eden olursa ben sizi yarın arayacağım. 16 Şubat Pazartesi için haber vereceğim dedi. Ertesi gün 14 Şubat’tı yani sevgililer günü… Herkes sevgilisinden telefon beklerken ben ondan daha çok beni mutlu edecek bir yerden telefon bekliyordum. O telefon bana 16 Şubat’ta geldi ve ben koşa koşa gittim. Bana belki diyeceksiniz ki bu zamana kadar aklın nerdeydi aslinda hep aklım basındaydı inanın denemediğim ne bir diyet ne de baska bir metod kalmıstı. Hep kilo verdim ama sonrasında hepsini geri aldim. Ama bu sefer, bu son olmalıydı, bunun için iki nedenim vardı; hem sağlığımı kaybediyordum hem de bana bu kadar güvenen insanların güvenlerini boşa çıkarmamalıydım. Onlar benim kilo vereceğime inanıyorlardı ve bunu bana hissettiriyorlardı. Neden ben inanmayacaktım?

Geçen 1 sene içinde 30 kilo verdim bir daha almak mı tövbe!!! Ama içim o kadar rahat ki ben 2 hafta gitmesem onlar benim yakamda çünkü o melekler görevlerinin bilincindeler ve bizim hata yapmamıza firsat vermiyorlar. Onlar bize doğru beslenmeyi en ince ayrıntısına kadar öğretiyorlar. Ben 1 senede bu kiloyu inanin hiç zorlanmadan, sağlığımdan hiç bir şey kaybetmeden verdim. Peki hiç kaçamak yapmadin mi diyeceksiniz. Bazen yaptim ve o ilk başlardaki anlam veremediğim itirafları bende yaptim ama kimse bana kızmadı, kimse kendimi suçlu hissetmeme sebep olmadı aksine meleklerim hep güler yüzle bana afiyet olsun dediler. İnanın onların o hali sizi kendinizi suçlu hissetmenize neden oluyor. Onlarin hepsini çok seviyorum. Benim 8 kilo fazlam daha var onlarıda vereceğim ama bu işin peşini bırakmayacağım hepinize söz veriyorum hiç birinizin emeklerini boşa çıkarmayacağım.

Taylan Hanım benim hayatımın en büyük şansi. O’nun gibi biriyle tanışmama vesile olan herkese teşekkür ediyorum ve O’nun gibi bir beslenme uzmanım olduğu için de kendimi şanslı nadir insanlardan sayıyorum. O iyi bir beslenme uzmani olmasının dısında, O çok iyi bir psikolog. Ama sunu da unutmamak lazım Taylight basta Taylan Hanım’la beraber inanilmaz bir ekip. Gerek diğer beslenme uzmanı asistanları -ki aralarında bende çok emeği geçen Gamze Hn- gerekse diğer yardımcıları -ki aralarında benim için en özel insan esmer güzelim Özlem- Ve tabi ki anneme diyet listemde yazan tüm sebzelerimi hiç bıkmadan usanmadan kuralına göre pişirip her sabah işe giderken arkamdan koşturarak elime sıkıştırdığı için.

Gelin siz de geç kalmayin ve zamanında benim söylemeye utandığım kilolarımı şimdi burada göğsümü gere gere anlattığım gibi sizde anlatın. Bunu her şeyden önce kendiniz ve sağlığınız için yapın. Bu melekler ordusu ile tanışmak için daha fazla geç kalmayın. Hepinizi çok seviyorum meleklerim.

Bu yazıyı paylaş:

Benzer Konular: