Tiroit Olmama Rağmen Zayıfladım

İlham Veren Diyet, Kilo Verme, Zayıflama, Sağlıklı Beslenme Anıları

Merhaba

Ben Taylan Hanım’ı TV ve gazetelerden tanımıştım. Daha sonra kendisi hakkında detaylı bilgi almak ve ulaşmak amacıyla internet sayfasını buldum. İşte o günden sonra hayatımda yaptığım en iyi şeylerden biri bu sayfayı incelemem ve sonrasında Taylan Hanım ve ekibi ile iletişime geçmem oldu. Her şeyden önce başarı hikayelerini ilk okuduğumda bir gün benimde yazımın burada yayınlanacağını hiç düşünmemiştim. Ama işte oldu. Şimdi siz benim hikayemi okuyor ve belki o zaman benim düşündüklerimi düşünüyorsunuz.

Benim hikayemin başlangıcı çocukluğuma kadar iniyor. Okul çağına geldikten sonra sürekli kilo problemi olan bir çocukluk ve genç kızlık dönemi geçirdim. Belli dönemlerde kilo problemim arttı veya azaldı ama bu neredeyse benim yaşam tarzım halini almıştı. İnsanlar sizin moralinizi düzeltmek için kilonun size yakıştığını sizde abes durmadığını söyleyerek size iyilik yaptıklarını sanırlar. Oysa onlar sizin neler çektiğinizi hem fiziksel hem ruhsal neler yaşadıklarınızı bilmezler. Ben her şeyden önce sağlıklı olmak adına ve hayatımda bir daha kilolu olmamak adına Taylan Hanım ve ekibinden profesyonel bir destek almaya karar verdim. Benim isteğim sağlıklı yaşam için doğru beslenmeyi öğrenmek ve hayatımda bundan sonra kilo sorunumun olmamasını bilinçli beslenerek önlemekti. Daha öncesinde kimi başarısız, kimi başarılı birçok diyet denemem sonucunda Mart 2005’de geldiğim nokta benim için çok korkutucuydu. Kıyafetlerimin çoğuna giremez olmuştum. Ne yapsam ne kadar dikkat etsem de tartının ibresi hiç aşağı inmiyor, aksine yukarıya çıkıyordu.

Bu aşamada ben tiroit problemim olduğunu ve kilo veremememde bunun çok etkili olduğunu öğrendim. Tiroidin ve aldığım kiloların etkisiyle çok mutsuzdum. Kilo vermek, eğer kendiniz, bilinçsizce her okuduğunuz yada duyduğunuz şeye inanarak, deneyelim ne çıkar diyerek uygularsanız çok zor. En azından bir süre sonra Bumerang sendromu şeklinde geri alıp onlara bonus kilolarıda ekliyorsunuz. Nitekim bana fazladan bir 7 kiloya mal oldu.  Eğer bu konuda uzman birinden bir destek alıyor, doğru beslenmeyi bir hayat felsefesi haline getiriyorsanız kilolara elveda diyor ve daha da sağlıklı oluyorsunuz. Taylight’ın kapısından girdiğinizde güler yüz ve çok sıcak bir ortamla karşılaşıyorsunuz. Ekip tamamen profesyonel ve bilimsel çalışıyor. Her şeyden önce sağlık sorunlarınız, kan değerleriniz, yaşam tarzınız, sevdikleriniz, sevmedikleriniz ve alışkanlıklarınız değerlendiriliyor.

İşte o anda ne kadar doğru bir karar verdiğiniz anlıyorsunuz. Benim tiroit sorunum nedeniyle kilo vermemin yavaş olabileceği ancak hedefe inanarak ve kararlı olarak ulaşabileceğimiz, gerek Taylan Hanım gerekse Özlem Hanım tarafından belirtildi. Kontrol altında verilmiş 11 kilo ve halen de devam ediyorum. Tiroit tedavim de paralelinde sürdü. Tiroit doktorum özellikle bana bu problemli dönemimde, bu kadar kilo vermemde yardımcı olan Taylan Hanım ve ekibini tebrik etmemi ve kendi adına kutlamamı istedi. Bunun azımsanmayacak bir başarı olduğunu özellikle belirtti. Bu gerçekten benim için ayrı bir mutluluktu. Vücudunuzda sizin kontrolünüz dışında bir şeylerin olmasını bilinçli bir takip ve bilgili bir ekip yardımıyla engelliyebileceğinizi görüyor ve doğru bir karar verdiğinizi anlıyorsunuz. Gazetelerde ve internette yazan diyetlerin size uymayabileceğini, sağlık durumunuza göre (tiroit problemleri, kanser, kalp, tansiyon, şeker vb.) diyetinizin farklı olması gerektiği ve aç kalarak değil aksine gün içinde belli periyot ve oranlarda yiyerek kilo verip formunuzu koruyacağınızı ve bunu nasıl hayat tarzı haline getireceğinizi öğreniyorsunuz. Her şeyden önemlisi insanların sorduğunuzda size gülebilecekleri soruların hepsini soruyor, sürekli e-mail, telefon veya yüz yüze bir şekilde ulaşabiliyor ve bilgi alabiliyorsunuz. Bu gerçekten sizi mutlu ediyor.

Gerek Taylan Hanım, gerek Özlem Hanım bu aşamada bana verdikleri destek güler yüzlülükleri ve beslenme konusundaki bilgilendirmeleri ile hayatımda farklı bir dönemi başlatmama yardımcı ve destek oldular. Buradaki başarı hikayesi, sadece bana ait değil, Taylan Hanım ve Özlem hanımına ve bana hayatımın her döneminde ve anında destek olan ve yanımda olan aileme de (biricik anneme, babama ve kardeşime kilo problemi olmamasına karşın benim yediğim az yağlı ve az tuzlu yemekleri yiyip hiç sesini çıkartmayan ve hep destek olan eşime) aittir. Ben iyi ki Taylan hanımı, Özlem hanımı ve ekibini tanıdım ve iyi ki onlara güvendim.

Teşekkürler Taylan Kümeli ve TAYLIGHT Ekibi

Bu yazıyı paylaş:

Benzer Konular: